מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

מורידים את רמות הסוכר

בשנת 2011, החלטנו להפחית באופן הדרגתי את רמות הסוכר בכל מוצרי החלב שלנו. ההחלטה הזו הוציאה אותנו למסע בו ניסינו, שינינו, תיקנו ושיפרנו. פיתחנו את היוגורטים, הגבינות והמעדנים הטעימים והטובים ביותר, מתוך תפיסה של מינימום סוכר ומקסימום טעם.

ובאמת, כבר היום מוצרי החלב שלנו מכילים פחות עשרות אחוזי סוכר. החל משנת 2011, בה התוכנית להורדת הסוכר יצאה לדרך, הפחתנו כ- 2,526 טון סוכר מכלל מוצרי המחלבות. בשנת 2018 נוריד כ-550 טון סוכר מכלל מוצרי החלב שנייצר, ובשנים הקרובות נמשיך ונפחית את האחוזים, כדי להפוך את מוצרי החלב לאיכותיים והטובים ביותר, וגם לכאלה שקרובים במיוחד לטעם האמיתי, המקורי, של חומרי הגלם.

למה אנחנו עושים את זה?

הבנו שהיום, כולנו צורכים יותר מדיי סוכר. הוא נגיש לנו, זמין כמעט בכל מקום והאמת היא – שהוא פשוט טעים. וזאת, בין השאר, אחת הבעיות איתו - לפעמים הוא יותר מדיי טעים. סוכר הוא מסוג החומרים שככל שנצרך מהם יותר, כך נרצה מהם יותר, ובסופו של דבר, גם נאכל מהם יותר.

אז מה עשינו

המסע להפחתת הסוכר במוצרי החלב שלנו דרש שני דברים מרכזיים: הראשון הוא, ליצור שיפורים שיאפשרו לנו להפחית את הסוכר בלי לפגוע בטעם, והשני, להרגיל את הצרכן הישראלי למוצרי חלב קצת פחות מתוקים.

בהתחלה היינו זהירים מאוד, הפחתנו את כמויות הסוכר במידה, ובעיקר – גיששנו. הבנו שטעם שהתפתח עם השנים יהיה קשה לשנות ביום אחד, וגם לא ניסינו. מה שכן ניסינו לעשות הוא לאזן את אותם טעמים. עידנו את החמיצות וכך העצמנו את המתיקות הטבעית של החלב. במעדני השוקולד הקטנו את כמות הקקאו, מה שאפשר לנו גם להוריד מכמות הסוכר. עברנו לשיטה של פירוק טבעי של לקטוז, סוכר החלב, שינוי שהפך אותו למתוק יותר עבורנו, וגם התחלנו לחפש חלופות לסוכר, שיאפשרו לנו לקבל את אותה רמת מתיקות שהסוכר מאפשר, בלי להשתמש בו. כך לדוגמא הגענו לפרי הנזירים, המונקפרוט, שנחשב לדור הבא של הסטיביה.

אבל בסופו של דבר, מה שאפשר לנו לייצר את השינוי הגדול ביותר הוא, המעבר מהתפיסה של הורדת כמויות הסוכר במוצרי החלב "כי צריך", אל תפיסת עולם קולינרית, בה הבנו שהאוכל שאנחנו אוכלים פשוט טעים יותר, כמו שהוא קרוב יותר למקור, ללא תוספות.

הפחתת סוכר שנתית בטון ואחוז סוכר שירד ממוצרי החלב במחלבה

הטעמים הטבעיים של חומרי הגלם, הם גם הטעימים ביותר

ומאותה הנקודה, מאותה ההבנה שהורדת הסוכר לא פוגעת בטעם אלא דווקא יכולה לשפר אותו, יצאנו למסע של שינוי הטעם, וחיבור לטעמים הטבעיים של החלב. גילינו, שההפחתה בסוכר מחזקת את הטעמים הטבעיים שלו, את הניואנסים הקטנים. ומכאן, נפתח בפנינו עולם שלם שיצאנו לחקור.

התחלנו לחפש פתרונות חדשניים ויצירתיים בעולם כולו. היום, הצוותים שלנו, שמורכבים מגסטרונומית, אגרונום, שף וצוותי פיתוח, חוקרים, בודקים, נוסעים ברחבי העולם, למחלבות הטובות ביותר ולמעבדות המתקדמות ביותר, כדי להביא אלינו, לישראל, את אותם טעמים ייחודיים ופתרונות חדשניים, שיעזרו לנו להוציא החוצה את הטעמים הטבעיים של מוצרי החלב, יחזקו את הטעם הטבעי שלו, ויפחיתו את רמות הסוכר.