מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

התשוקה לאוכל

אוכל הוא לא רק מענה על צורך, או על רעב. בעינינו, הוא הבסיס להכל. הארוחה שאנחנו אוכלים עם המשפחה או החברים היא מקום המפגש שלנו. המקום בו יוצא לנו להתעניין, להתקרב, להכיר. האוכל מייצג עבורנו זיכרונות, נוסטלגיה, אהבות ישנות. הוא אומר המון על התרבות שאנחנו מגיעים ממנה, על מי אנחנו, ועל הסביבה שלנו. ואותה תשוקה לאוכל – מחברת בין ההנאה מהאוכל לאחריות שלנו, כחלק מהקהילה שאנחנו חיים בה.

מה עומד מאחורי זה?

אוכל הוא התשוקה שלנו. אנחנו אוהבים לגלות טעמים חדשים, סקרנים לגבי המקור של חומרי הגלם, רוצים לדעת עוד על הרכיבים של כל מנה. אנחנו מסתובבים בשווקי האוכל בעולם כולו, במסעדות ובדוכני אוכל הרחוב. מטיילים בחוות, מבקרים ברפתות, יושבים עם החקלאים, ובעיקר – שואפים להביא את הטעמים המקומיים, הטובים והטעימים ביותר כאן אלינו, אל מוצרי החלב של שטראוס. והתשוקה שלנו אל אותם המאכלים, היא זו שהופכת אותנו לטובים יותר. התשוקה הזו יוצרת אצלנו את הסקרנות להמשיך ולשאול שאלות – בתוך הבית, ומול הספקים שלנו.

מה עושים תכלס

תפיסת העולם הזו והראייה הקולינרית, באה לידי ביטוי כבר ברפת. כי פרות שחיות טוב יותר, ברוגע, בשלווה, ושאוכלות טוב יותר – גם יפיקו חלב טעים, איכותי ובריא יותר. ומה שמתחיל ברפתות ממשיך הלאה, אל מחלקות המחקר והפיתוח ואל קווי הייצור. השאיפה היא ליצור קשר רגשי ומקצועי לעולם הגסטרונומיה אצל כל עובד במחלבות שטראוס, ולהעצים אותו באופן שוטף. הצוותים יוצאים מתוך תפיסת עולם גסטרונומית עוד בשלב המחקר והפיתוח, ולתהליך נכנסים שף, אגרונום וגסטרונומית כבר בשלבים המוקדמים, ומלווים אותו לכל אורכו. הצוותים השונים, בדיספלינות השונות, נפגשים ועובדים בשיתוף פעולה מלא – במטרה להגשים את אותו חזון קולינרי. עובדי המחלבות עוקבים ומתחקים אחרי חומרי הגלם, ולומדים את המקור של כל רכיב ורכיב. מי היו החקלאים שגידלו אותם, באיזו סביבה, מה אוכלות הפרות ברפתות, ומה האפקט הסביבתי שנוצר לאורך תהליך ההפקה כולו. כי רק כך – נוכל להמשיך ולייצר את מוצרי החלב הרלוונטיים, העדכניים, המסקרנים, המקיימים והטעימים ביותר שיש.

ומה הלאה?

בעתיד, נמשיך לצמצם את רשימת הרכיבים במוצרים השונים, להפוך אותה לקרובה ביותר לטעמים הטבעיים של החלב, ונחתור לייצר את מוצרי החלב שלנו בצורה קרובה ככל הניתן לדרך בה היינו מייצרים אותם במטבח הביתי שלנו, אם היינו צריכים; עם כמה שפחות חומרי טעם ומייצבים, וכמה שיותר חומרי גלם מקומיים, טבעיים, טריים וטובים. כי בסוף, אנחנו מבשלים לקהילה שאנחנו חיים בה. לילדים שלנו, למשפחה שלנו, ולחברים שלנו. לכן אנחנו מתמקדים בחומרי הגלם הבסיסיים ושמים אותם במרכז, ומהם – יוצרים פלא.