מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

האנשים שלנו

גדי פריידקס

מנהל אספקת החלב וקשרי היצרנים במחלבות שטראוס

גדי פריידקס, מנהל אספקת החלב וקשרי היצרנים במחלבות שטראוס, היה רפתן במשך 20 שנה, עד שלפני 15 שנים – עבר לעבוד במחלבה עצמה. הוא מי שמשוחח מדיי יום עם רפתני הגליל, מכיר אותם, חי אותם, נמצא שם בשבילם וקשוב לכל בעיה. "הרפתנים שלנו הם ספקים מיוחדים ועבורי – הם לקוחות ואני לשירותם לכל דבר. אני קם בבוקר, נותן נשיקה לאשתי, מוציא את הכלב לטיול ובשש אני כבר בעבודה. אני מגיע למפעל באחיהוד, מקבל את החלב ועובר על בדיקות האיכות, מכין תכנית עבודה ביחד עם הנהגים, ואז יוצא בכל יום לבקר בשתיים עד שלוש רפתות. הרפתנים שלנו הם הרפתנים הטובים ביותר בענף. הם מקצוענים, ותיקים, מפנקים את הפרות ויודעים להביא את החלב הכי טוב, טעים ואיכותי למחלבה שלנו."

פיני גוטליב

אגרונום ומנהל הרכש החקלאי בשטראוס

פיני גוטליב, אגרונום החברה ומנהל הרכש החקלאי בה, הגיע לעבוד בשטראוס אחרי שבמשך שנים עבד בחברות זרעים וגידולי שדה ועסק בטיפוח דלועים. מאז, הוא עובד יום יום מול החקלאים וספקי המזון הטרי בחברה, מבקר במשקים החקלאיים ומביא את הפירות והירקות הטריים ביותר אל קווי הייצור של שטראוס. "אני אוהב לצאת מהפלורנסטים אל שדה החצילים, ומרגיש בנוח גם במשרד וגם בחוץ, בשדה. בסופו של יום, העבודה שלי מושתת על שיתופי פעולה ותקשורת. אני זמין 24/7, כולל ימי שישי, ומלווה את החקלאים בכל המכאובים: בברד, בשרב, כשיש בעיות בגידולים. אנחנו מנסים למצוא פתרונות, ואם אין פתרונות, אני נמצא שם בשבילם. חקלאות הוא מקצוע שמשלב המון אמוציות, עם עונתיות גבוה, שינויי מזג אוויר ומצבים נוספים שמייצרים חוסר יציבות. המטרה שלי, לפחות בחלקת האלוהים הקטנה שלי, היא לייצר את אותה יציבות עבורם, ולהכניס לעוד ועוד קווים בשטראוס גידולים חקלאיים ישראלים."

יניב גור אריה

שף

יניב גור אריה, השף שמלווה את שטראוס, עבד במשך שנים במסעדות רבות ברחבי הארץ. "שטראוס הציעה לי לבוא ולעבוד ביחד עם צוותי הפיתוח. בהתחלה לא הבנתי מה הקשר ביני ובין זה. שטראוס היא חברת ענק, ואני הייתי שף יחיד שעבד במסעדות ובמטבח הגבוה. מצד שני – משהו בהצעה הזו דגדג לי. זו נשמעה לי הזדמנות מעניינת, והחלטתי פשוט ללכת על זה. עם הזמן, הבנתי איזו השפעה התפקיד מאפשר לי על מוצרים שמיליוני ישראלים אוכלים מדיי יום. המסע שלי בשטראוס התחיל כמו קסם, ואפשר לי להכניס לתוך תעשיית המזון המקומית תפיסת עולם קולינרית חזקה, שהיא דבר שאני מאמין בו ומקדיש לו את חיי. עם הזמן הפכתי שותף לפיתוח מוצרים רבים וביניהם סדרת השף של סימפוניה, שלראשונה שילבה בתוכה ירקות מקומיים וטריים. בכל פעם מחדש אני מתרגש מכך שהמוצרים שפיתחנו יחד מצליחים לפגוש את הטעם המקומי, ואני רוצה להמשיך להביא לקהל הישראלי את האפשרות לטעום ולהתרגש מחוויות של טעם, שזמינות לו על המדף בכל סופר קרוב."

מיכל בנישתי

גסטרונומית

מיכל בנישתי, הגסטרונומית של שטראוס, למדה באוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה בצפון איטליה. "מאז ומעולם אוכל היה האהבה המרכזית שלי. אהבתי ללכת למסעדות, להכיר עוד ועוד צורות בישול, הטיולים שעשיתי היו טיולים קולינריים, והאוכל היה עבורי מקור לתשוקה. כשגיליתי שקיימת אוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה, שמתייחסת לאוכל במובן העמוק והאקדמי, שעוסקת בחומרי הגלם, במקורות שלהם, בהשפעה של תעשיית המזון על מערכת המזון העולמית ועל הסביבה, הרגשתי שזה הייעוד שלי. מאותו הרגע נפתח בפניי עולם חדש שנשאבתי אליו. לבוא לחברת ענק כמו שטראוס, עם כל הידע שצברתי, ולהשתמש בגודל שלה כדי ליצור אוכל אחראי ברמה הסביבתית, הכלכלית והבריאותית, זו זכות אדירה שאי אפשר להשיג בשום מקום אחר. זה תפקיד חלוצי, במיוחד בתעשיית המזון בישראל, וזו הזדמנות להשפיע בקנה מידה אדיר על האוכל שהישראלים אוכלים, ולגרום לו להיות הכי קרוב לחומרי הגלם ממנו נוצר, ולשיטות הבישול וההכנה המסורתיות."

חופית מאיר

טכנולוגית פיתוח המעדנים בשטראוס

חופית מאיר, טכנולוגית פיתוח המעדנים בשטראוס, חיה את החלום של כולנו. היא זו שתפקידה, בין השאר, לטעום מילקי כמה וכמה פעמים ביום, ולחוות עליו דעה. "במחלקה שלי אנחנו בונים מוצרים חדשים, ממש מהשלב בו הם עדיין חומרי גלם, ועד שהם מגיעים למדף. אנחנו בוחרים את חומרי הגלם, מוודאים שהם עומדים בכל תקנות האיכות, מנסים ומרכיבים מעדנים, טועמים אותם כל הזמן, מייצרים קווי ייצור מוקטנים כפיילוט למעדנים החדשים, מעבירים בין עובדי החברה, ורק כשאנחנו מרוצים אנחנו מוציאים אותם לשוק. דבר מרכזי נוסף שאנחנו עושים הוא להוריד את אחוזי הסוכר בכל המוצרים שלנו, ועבורי זו ממש שליחות. המשפחה שלנו צורכת את מוצרי החלב שלנו, הילדים שלנו, החברים שלהם והחברה כולה. לכן, אנחנו עושים הכול כדי שהקהל הישראלי יקבל את המוצרים הכי איכותיים וטעימים שיש."

שרון אזולאי

מנהל תחום יצור הגבינות במחלבות שטראוס

"שטראוס היא חברה חדשנית, שמתאימה את עצמה במהירות לתנאי השוק," אומר שרון אזולאי, שעובד בשטראוס כבר 23 שנים. אזולאי התחיל כמפעיל בתחום הגבינות, עבר את כל המחלקות, ולבסוף, בשנת 2014, הפך למנהל תחום יצור הגבינות כולו. "במהלך היום אני בעיקר פותר בעיות, תקלות ואתגרים שקורים לאורך הדרך. מדיי יום אנחנו עוברים על תכניות העבודה וחושבים על הדרכים הנכונות ביותר לממש וליישם אותן, ובעיקר – מתעסקים בחדשנות, וביצירת פלטפורמות יעילות שיאפשרו לאותה החדשנות לקרות."

אזולאי מעורב בפיתוח המוצרים החדשים של מחלבות שטראוס, החל מרגע הרעיון, דרך הניסיונות והפיתוח ועד הייצור השוטף והאריזה. "התהליך של הורדת הסוכר בגמדים לדוגמא, היה מעניין במיוחד. עוד בשלב הפיתוח, קיבלנו את המרשם והתחלנו לעשות ניסיונות תחת המגבלות והאילוצים שידענו שאנחנו מתמודדים איתם. ככלל, כשאנחנו מורידים או משנים את המתכון אנחנו בודקים את חוויית האכילה עצמה: בטעם, בנראות, במרקם, וגם את אורך חיי המדף של המוצר. דווקא גמדים זו דוגמא מצוינת לדרך בה שטראוס מגיבה לתנאי השוק, ונותנת לקהל פתרונות מעולים וערך אדיר."

אשכר גינוסר

מנהל קבלת חלב וקשרי יצרנים במחלבות יטבתה

במשך שנים, אשכר גינוסר היה מנהל הלוגיסטיקה של המפעלים החקלאיים האיזוריים בחבל אילות. הוא נולד וגדל בקיבוץ יטבתה, עזב, וחזר אחרי שנולד לו בן ראשון. הוא וזוגתו, גם היא קיבוצניקית מעין גדי, רצו לחיות בתוך קהילה תומכת ומחבקת, ומצאו אותה בקיבוץ. אשכר אחראי על הקשר בין מחלבת יטבתה לרפתות בערבה. הוא זה שקולט את החלב, נמצא בקשר רציף ויומיומי עם הרפתנים, מבקר ברפתות באופן שוטף וגם – הוא מי שמנהל את פרויקט רווחת הפרה במחלבה. "מכיתה י' אני חולב פרות ועובד בעבודות מזדמנות ברפת. עם השנים, ראיתי הרבה דברים שהפריעו לי בדרך שבה מגדלים את הפרות. היחס לפרות, מצוקת המקום שלהן, המרבץ הרטוב, הפרדת העגלים. כשהציעו משטראוס להכניס שורה של שינויים – זה הלהיב אותי, ונכנסתי לזה בכל הכח – כי זה הדבר הנכון לעשות. אני מאוד מאמין בפרויקט הזה, אין לי בעיה לדבר עליו ולשכנע את כל מי שצריך. זה ממש בדמי. זה אומר לדבר המון עם הרפתנים, להציג להם את תכנית התגמולים, להציג להם מתודות דומות שנעשו בעולם. בנוסף, כחלק מהתפקיד שלי אני מאוד קשוב לבעיות ולמצוקות של הרפתנים, אני מאוד איתם, מאוד תומך, וחושב איך ומה אפשר לעשות כדי להקל עליהם. אני רואה את ההתקדמות של כלל הרפתות לקראת יישום הפרויקט. צריך להבין, ההתייחסות שלנו ושל הרפתות איתן אנו עובדים בנושאי הקיימות מציב את מחלבות שטראוס במקום הראשון בכל הנוגע לפריצת דרך עולמית בנושאי רווחת הפרה. יש פה פריצת דרך מטורפת בכל מה שקשור למהות ולרווחת הפרה באופן עולמי, והמתודות האלה יהיו מה שיוביל את כל תעשיית החלב בעתיד. זה ברור לי שלשם כל תעשיית החלב הולכת ואנחנו נהיה הראשונים, ונתווה את הדרך."

 

צלם: ליאור נורדמן