מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

100% NON GMO

מה זה בכלל GMO?

הסיפור דיי פשוט, בסך הכול. GMO מייצג את ראשי התיבות של genetically modified organism, או בעברית: אורגניזמים מהונדסים גנטית. Non GMO, בהתאם, הם מזונות שלא הונדסו גנטית. אורגניזמים מהונדסים גנטית הם אורגניזמים שנוצרו בתנאי מעבדה, באמצעות כלים הנדסיים, גנטיים, או ביולוגיים.

מה שנעשה, ברמה הפשוטה ביותר, הוא משחק בגנים של חומרים שונים. בתנאי מעבדה, המדענים לוקחים גן של חומר מסוים, משלבים אותו ב-DNA של חומר אחר, ויוצרים חומר, או אורגניזם, חדש. עד היום, לא ניתנה קביעה חד משמעית שפוסלת או תומכת ב-GMO, ואי אפשר באמת לדעת מה יהיו ההשפעות של אותם מזונות מהונדסים גנטית בעתיד.

בגלל שאנחנו שואפים ליצור את האוכל הטבעי והטעים ביותר, תוך עיבוד מינימלי ביותר ושמבוסס על רכיבים טבעיים בלבד, בחרנו שלא להכניס למחלבות שלנו פירות, ירקות או כל חומר אחר, שהונדס גנטית.

אבל השבחות גנטיות גם ככה נעשות בשגרה

נכון, אבל ההבדל הוא שבהשבחה הגנטית נוצרות הכלאות בין זנים שונים של אורגניזמים, ששייכים לאותו המין. שיטות ההשבחה הגנטית כבר קיימות מאות רבות של שנים, כששיטת ההשבחה הקדומה ביותר היא פשוט רבייה מינית. כך לדוגמא, במשך שנים, זיווגו בין זנים שונים מאותו המין, בררו את הצאצאים הטובים ביותר, וחזרו על התהליך שוב ושוב.

אבל בעוד ששיטת ההשבחה הגנטית מוכרת והולכת מאות שנים אחורה, ההנדסה הגנטית חדשה ומבוססת על טכנולוגיה וטכניקות מעולם ההנדסה.

אנחנו, והמדע, עדיין לא יכולים לבדוק את השפעות המזונות המהונדסים גנטית על הגוף שלנו, ואת ההשלכות שלהם על הסביבה על פני זמן. ההנדסה הגנטית היא טכניקה חדשה יחסית וככזו, עלולות להיות לה השלכות שלא נהיה מודעים אליהן.

לכן בחרנו שלא להכניס אל תהליך הייצור שלנו, לאורך כל השרשרת, מוצרים מהונדסים גנטית. היום וגם בעתיד, כל מוצרי החלב כולם, ללא יוצא מהכלל, יהיו 100% לא מהונדסים גנטית, בהתחייבות.