מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

אוכלים מקומי

שווקי האיכרים, שאנחנו כל כך אוהבים להגיע אליהם, עובדים על עיקרון מאוד פשוט. אנחנו מגיעים לשוק צבעוני ותוסס, עוברים בין הדוכנים, מכירים בשמם הפרטי את החקלאים שמגדלים את אותה התוצרת. יודעים מתי אותם פירות נקטפו, איך הירקות גודלו, ואיפה בדיוק בארץ. והתחושה הזו, שירק נקטף בבוקר באחד הקיבוצים, הכפרים או המושבים שלידינו, ומגיע עד אלינו באותו היום, שווה את הכול. אנחנו מרגישים בטוחים יותר כשאנחנו יודעים מי הוא אותו חקלאי שגידל את האוכל, אבל בעיקר, האוכל פשוט טעים לנו. אותם פירות וירקות טריים ומקומיים, הופכים טעימים יותר ברגע שאנחנו מבינים את הסיפור שמאחוריהם, ואת הדרך שעברו בדרך אלינו.

ומההבנה הזו, יצאנו לדרך. החלטנו להכיר טוב יותר את הדרך שעברו הפירות והירקות בדרך אלינו. לדבר עם החקלאים, לבקש מהם לגדל את הזנים המיוחדים שיתאימו לנו, לקבל את התוצרת הטריה ביותר, וגם, לעודד את החקלאות כאן בארץ.

נשמע פשוט, לא?

האמת? שלא. ברוב המקרים אנחנו, הישראלים, לא באמת נדע מה עבר על הפרי או הירק בדרך אל הדוכנים. המסע שעבר מארץ המוצא שלו, שבדרך כלל בכלל לא נדע מה היא, עד שהגיע לסופר או לדוכן בשוק – הוא לא כזה שנוכל לעקוב אחריו. לא בקלות לפחות.

אבל דווקא כשאנחנו יודעים מאיפה הגיע האוכל שלנו, מכירים את החקלאי, ויודעים מה עבר על הפירות והירקות בדרך, דווקא אז, האוכל שלנו הופך לטעים הרבה יותר.

לכן, בשנים הקרובות אנחנו שואפים לעשות שינוי בשרשרת הייצור, ולהתחיל לעבוד עם חקלאים מקומיים. התהליך הזה עומד להיות ארוך, והשלב הראשון בו יהיה מול מגדלי הפירות, שישמשו ליוגורטים שלנו.

למה אנחנו עושים את זה?

כי פירות מקומיים הם טריים וטעימים יותר. המרחק מהחקלאי למפעל מתקצר משמעותית, ואנחנו אלו שיכולים לחשוב על הזנים בהם נרצה להשתמש ועל אופן הגידול. בקרת האיכות על הפירות האלו גבוהה במיוחד, ההיכרות עם החקלאים היא אישית, ולכן גם יכולת הפיקוח שלנו על התוצרת גדלה.

הסיבה השניה היא הרצון שלנו לעודד את החקלאות המקומית, במיוחד בשנים בהן היא נמצאת במשבר, ולעזור כמיטב יכולתנו לשמור עליה. בין אם דרך הרפתנים המקומיים, וכן, דרך מגדלי הפירות והירקות, שמנו לעצמנו למטרה לתמוך ולשמור עליה ככל הניתן.

לכן, כבר היום אנחנו בונים מערך שיאפשר עבודה עם החקלאים שמגדלים את הפירות המקומיים. המהלך הזה דורש מאתנו לשנות את כל מערך האספקה של הפירות המשמשים אותנו. כשבניית המערך יושלם, נצא בסדרה ראשונה של אקטיביה שמבוססת על תוצרת החקלאות הארצישראלית, המקומית, שאנחנו כל כך אוהבים.