מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

תשובות לשאלות נפוצות

יש לכם שאלה על המוצרים שלנו?
כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות שמגיעות לשירות הצרכנים שלנו.
אם אתם לא מוצאים תשובה לשאלה שלכם, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

למה קיימות?

מחלבות שטראוס מאכילות מדיי יום מיליוני ישראלים, על כל שולחן ובכל ארוחה. ובגלל זה – יש לנו אחריות. יש לנו אחריות על הסביבה ועל החברה שאנחנו חיים בה. האחריות שלנו מתחילה ברפת, ונמשכת כל הדרך עד למדף בסופר. לא מהרגע שהחלב הגיע למפעל, אלא עוד הרבה לפני - עוד מהמזון שהפרות אוכלות ומסביבת המחיה שלהן. לכן קיבלנו החלטה להתבונן בכל המדדים הסביבתיים והחברתיים שרלוונטיים אלינו, ולעשות צעדים אמתיים במטרה לשפר את המוצרים שלנו, להיטיב עם הפרות ועם החקלאים, לצמצם את פליטת גזי החממה, לנקות את רשימת הרכיבים ולהוריד את כמויות הסוכר במוצרים שלנו.

עם כמה רפתות אתם עובדים?

מחלבות שטראוס באחיהוד וביטבתה, עובדות עם 55 רפתות בגליל ועוד 22 רפתות בנגב.

כמה סוכר הורדתם בסך הכל השנה?

בשנת 2010 החלטנו להוריד באופן הדרגתי את רמות הסוכר בכל מוצרי החלב שלנו, ומאז, מדיי שנה, אנחנו מורידים מכלל מוצרי המחלבות מאות טון של סוכר.

מתי התחלתם להוריד סוכר?

בשנת 2010 החלטנו להוריד באופן הדרגתי את רמות הסוכר בכל מוצרי החלב שלנו, ומאז, מדיי שנה, אנחנו מורידים מכלל מוצרי המחלבות מאות טון של סוכר.

איך הצלחתם להוריד כמות כל כך גדולה של סוכר מהמוצרים?

בהתחלה היינו זהירים מאוד והפחתנו את כמויות הסוכר במידה. הטכניקה הבסיסית שהשתמשנו בה הייתה איזון הטעמים - עידנו את החמיצות וכך העצמנו את המתיקות הטבעית של החלב, במעדני השוקולד - הקטנו את כמות הקקאו, מה שאפשר לנו גם להוריד מכמות הסוכר. עברנו לשיטה של פירוק טבעי של לקטוז, סוכר החלב, שינוי שהפך אותו למתוק יותר עבורנו, וגם התחלנו לחפש חלופות לסוכר, שיאפשרו לנו לקבל את אותה רמת מתיקות שהסוכר מאפשר, בלי להשתמש בו. כך לדוגמא הגענו לפרי הנזירים, המונקפרוט, שנחשב לדור הבא של הסטיביה. במקביל, יצאנו למסע של שינוי הטעם וחיבור חזק יותר לטעמים הטבעיים של החלב, והתחלנו לחפש פתרונות חדשניים ויצירתיים בעולם כולו שיאפשרו לנו לעשות את זה.

יש לכם תכניות להמשיך ולהוריד סוכר בשאר המוצרים?

בהחלט. מדיי שנה אנחנו מורידים מאות אלפי טון סוכר מהמוצרים ונמשיך לעשות כך גם בעתיד.

מה אתם עושים כדי לשמור על הסביבה?

הדבר הראשון שעשינו היה להתחיל להסתכל על תהליך יצירת מוצרי החלב, עוד בשלב הרפת, בניגוד לשנים הקודמות בהן התבוננו בפליטת גזי החממה רק מהשלב בו החלב הגיע למפעל. עשינו את זה כי הבנו שכ-60% מפליטת גזי החממה נוצרת כבר ברפת. זיהינו וניתחנו את הנקודות הבעייתיות לאורך הדרך שיוצרות פליטה מוגברת של גזי חממה, ובימים אלה אנחנו מגבשים אסטרטגיה שמטרתה הפחתה משמעותית בפליטת הגזים. נעשה את זה דרך מעקב אחרי האוכל שהפרה אוכלת, ניתוח סוגי הגרעינים השונים, מציאת אלטרנטיבות ולקיחת אחריות על כל מערך האיכות של מזון הפרה. בנוסף, אנחנו מבצעים מיפוי כללי של נושאי איכות הסביבה ברפתות שלנו, וחותרים לשיפור מתמיד בהיבטי טיפול השפכים, טיפול בזבל הרפת, צמצום שימוש במים ועוד.

האם אתם מכניסים לרפתות הורמוני גדילה?

לא, השימוש בהורמוני גדילה לפרות אסור על פי חוק והפרות ברפתות שעובדות איתנו לא מקבלות הורמוני גדילה מכל סוג.

כמה רפתנים הפסיקו לסמן את הפרה בכוויה?

השיטה של סימון הפרה בכוויה קרה בגב הייתה נהוגה בארץ מאז הקמת הרפת הראשונה ובמשך עשורים שלמים. אבל, גם אם באופן היסטורי זה מה שהיה נהוג לעשות, היום יש כל כך הרבה תחליפים לשיטת הסימון הזו. לכן פיתחנו תכנית ייחודית עבור הרפתנים שיבחרו לנטוש את השיטה הזו ולעבור לשיטות סימון אלטרנטיביות, כמו קולר נראה לעין, או סימון באוזן הפרה, שאימצו כבר יותר מ-25% מהפרות שעובדות איתנו.

העגלות שלכם חיות בקבוצות?

לכל רפתן יש את תפיסת העולם שלו ואת הדרך בה הוא בוחר לגדל את העגלות, ואנחנו מכבדים אותה. יש רפתנים שבוחרים לגדל את העגלות בקבוצות, ויש את אלו שמחליטים לגדל את העגלה וליצור לה תנאי מחיה סטריליים עד לגיל חודשיים, מסיבות של חשש מתחלואה. אנחנו מעודדים את הרפתנים לגדל את העגלות בקבוצות כבר בשלבי חייהן הראשונים, כדי שהפרה תוכל כבר מגיל צעיר לפתח מיומנויות חברתיות עם פרות שדומות לה, מקבוצת הגיל שלה. היום, כמחצית מהרפתות שאנו עובדים איתן מגדלות את העגלות בקבוצות, עד כשבועיים מיום ההמלטה.

יש אנטיביוטיקה בחלב?

בחלב שאנחנו שותים ובמוצרי החלב שלנו, אין בכלל אנטיביוטיקה. ברגע שהחלב נחלב ומגיע למפעל, אחת מחמש הבדיקות הראשונות שהוא עובר, בהתאם לתקנים ולדרישות של משרד הבריאות, היא בדיקה שכל מטרתה היא איתור האנטיביוטיקה בחלב. הבדיקה הזו מבוצעת על כל מכלית חלב נכנסת ללא יוצא מן הכלל. אם נמצאת בו אנטיביוטיקה - הוא נפסל לשימוש ונזרק מיד.

מה זה Non GMO?

GMO מייצג את ראשי התיבות של genetically modified organism, או בעברית: אורגניזמים מהונדסים גנטית. Non GMO, בהתאם, הם מזונות שלא הונדסו גנטית.

אתם משתמשים במוצרים מהונדסים גנטית?

אנחנו במחלבות אחיהוד ויטבתה לא משתמשים בכלל במוצרים שהונדסו גנטית. לכן, אנחנו 100% Non GMO.

מה זה אנטיביוטיקה מניעתית?

ברפתות בישראל מקובל לחלוב את הפרה במשך עשרה מתוך שנים עשר חודשים בשנה. כחודשיים לפני מועד ההמלטה הצפוי, מפסיקים לחלוב אותה. התקופה הזו, בה הפרה לא נחלבת, נקראת "תקופת הייבוש", והפרות נוטות ללקות בה בדלקות עטין. עד היום, הפרות קיבלו אנטיביוטיקה בזמן הייבוש, כדי למנוע כל דלקת אפשרית עתידית, גם אם הפרה הייתה בריאה לגמרי. לאנטיביוטיקה הזו קוראים "אנטיביוטיקה מניעתית".

אתם נותנים לפרות אנטיביוטיקה מניעתית?

כמו שאנחנו לא ניקח אנטיביוטיקה שלא לצורך, כי בין השאר, זה מה שגורם לחיידקים להיות עמידים לאותה אנטיביוטיקה ולהפוך לחזקים יותר, כך גם הפרות לא צריכות לקבל אותה אם אין שום סיבה. לכן החלטנו, בשיתוף פעולה מלא עם הרפתנים, להפחית משמעותית את השימוש באנטיביוטיקה המניעתית, ולא לתת אנטיביוטיקה אם אין בזה צורך. אנחנו מציעים לרפתות תכנית תגמולים אטרקטיבית, במסגרתה - הרפתנים שימנעו מלתת אנטיביוטיקה מניעתית במהלך תקופת הייבוש, יתוגמלו בתוספת מחיר על כל ליטר חלב. וזה עובד, כבר היום כחצי מהרפתנים הפסיקו לתת אנטיביוטיקה מניעתית לפרות שנמצאות בתקופת הייבוש.

מה זה Clean Eating?

גישת ה- Clean Eating אומרת שהאוכל שלנו הוא הכי טעים, כשהוא הכי קרוב לצורה הטבעית שלו. לא מעובד, לא מתועש. פשוט – קרוב למקור. אוכל שלא מכיל תוספות כמו צבעי מאכל או חומרים משמרים. שלא מכיל כמויות גדולות של סוכר, חומרים מייצבים או חומרי טעם וריח שלא באמת נותנים לנו להרגיש את הטעם האמתי של המזון. אוכל עונתי, מקומי, שגדל קרוב אלינו, כאן במושבי הארץ, אצל החקלאים שלנו. לאחרונה פיתחנו את סדרת אקטיביה Clean Eating – סדרת יוגורטים שמכילה את חומרי הגלם הבסיסיים ביותר, שיוצרים את המוצר הטעים ביותר.

אפשר ליצור אתכם קשר?

נשמח אם תצרו איתנו קשר! עמוד השאלות והתשובות שאתם נמצאים בו הוא עמוד חי: ככל שנקבל מכם יותר שאלות, כך נרחיב ונעמיק את הידע, נבין מה מעניין אתכם, על מה תרצו לשמוע עוד, ונעשה התאמות בהתאם. זו הזמנה פתוחה ליצור איתנו קשר. הדיאלוג והשיח חשובים לנו, ואל תהססו לפנות ולאתגר אותנו בכל שאלה הנוגעת לניהול הקיימות במחלבות שטראוס.