מעבר לתפריט תחתון

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות

סגור

דואגים לבריאות
הפרות ברפת

בשנים האחרונות הגענו להבנה. כמו שבלי שתהיה לנו סיבה אמתית לא ניקח אנטיביוטיקה סתם כך, אנחנו גם נעשה הכול כדי למנוע מהפרות שלנו לקבל אנטיביוטיקה אם אין בזה צורך.

טוב, זה נשמע דיי בסיסי, לא?

ובכן, עד היום זה לא בדיוק היה המצב.
ברפתות בישראל מקובל לחלוב את הפרה במשך עשרה מתוך שנים עשר חודשים בשנה. כחודשיים לפני מועד ההמלטה הצפוי, מפסיקים לחלוב אותה. התקופה הזו, בה הפרה לא נחלבת, נקראת "תקופת הייבוש", והפרות נוטות ללקות בה בדלקות עטין.

עד היום הפרות קיבלו אנטיביוטיקה בזמן הייבוש, כדי למנוע כל דלקת אפשרית עתידית, גם אם הפרה הייתה בריאה לגמרי. אבל, כמו שאנחנו לא ניקח אנטיביוטיקה שלא לצורך, כי בין השאר, זה מה שגורם לחיידקים להיות עמידים לאותה אנטיביוטיקה ולהפוך לחזקים יותר, כך גם הפרות לא צריכות לקבל אותה אם אין שום סיבה. ובסופו של יום, החיידקים האלה, שהופכים עמידים וחזקים, עלולים גם לעשות את דרכם אל בני האדם.

 

צילום: יוסי מלול

רגע, אז בחלב שאנחנו שותים – יש אנטיביוטיקה?

בחלב שאנחנו שותים ובמוצרי החלב שלנו, אין בכלל אנטיביוטיקה. ברגע שהחלב נחלב ומגיע למפעל, אחת מחמש הבדיקות הראשונות שהוא עובר, בהתאם לתקנים ולדרישות של משרד הבריאות, היא בדיקה שכל מטרתה היא איתור האנטיביוטיקה בחלב. הבדיקה הזו מבוצעת על כל מכלית חלב נכנסת ללא יוצא מן הכלל. אם נמצאת בו אנטיביוטיקה – הוא נפסל לשימוש ונזרק מיד. לכן אין שום סיכוי שהחלב שנמצא בסופר, או מוצרי החלב המופקים ממנו, נגועים באנטיביוטיקה מכל סוג.

אז איך נמנעים מאנטיביוטיקה מניעתית?

החלטנו, בשיתוף פעולה מלא עם הרפתנים, להפחית משמעותית את השימוש באנטיביוטיקה המניעתית, ולא לתת אנטיביוטיקה אם אין בזה צורך. הדרך לעשות את זה היא על ידי בדיקת הפרות שנמצאות בתקופת היובש, ומתן אנטיביוטיקה רק לאלו שנמצאו עם דלקות עטין, ומתוך שיקול דעת של ווטרינר מטפל.

במקביל, אנחנו גם פועלים לצמצם את דלקות העטין עצמן, על ידי דאגה למרחב מחייה נקי ואסתטי, הפחתת הזבל הרטוב ותהליך של ייבוש הדרגתי בו מפסיקים לחלוב את הפרה בתהליך שנמשך שבוע, ולא ביום אחד.

אנחנו מציעים לרפתות תכנית תגמולים אטרקטיבית, במסגרתה, הרפתנים שימנעו מלתת אנטיביוטיקה מניעתית במהלך תקופת הייבוש, יתוגמלו בתוספת מחיר על כל ליטר חלב.

וזה עובד

כבר היום כחצי מהרפתנים ברפתות איתם אנו עובדים הצטרפו לתוכנית והפסיקו לתת אנטיביוטיקה מניעתית לפרות שנמצאות בתקופת הייבוש, ואנחנו לא מפסיקים לעבוד כדי שיצטרפו אלינו עוד.